Jiří Pěsta a Ondřej Pícha

jednatelé společnosti
Historie

Jak to všechno začalo

Vše začalo koncem roku 2017. Pokud si nevzpomínáte tak to byla krásná a optimistická doba, kdy se inovace zdály běžnou součástí života a Bitcoin zažíval první významné lokální vrcholy. Byla to doba zaslíbená budoucnosti a kreativitě.

Oba jsme s Jirkou v té době pracovali v ČEZ v segmentu prodeje koncovým zákazníkům a byli jsme od začátku u projektu, kdy se místo tradičních komodit začaly připravovat i nekomoditní služby, jako instalace fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel, a to se všemi neduhy a překážkami, které takováto činnost v klasické korporaci přináší.

Postupně jsme se rozhodli založit vlastní společnost zaměřenou na prodej a instalaci fotovoltaických elektráren pro rodinné domy, Sun Construct. Od počátku jsme měli poměrně jasný obchodní koncept - nechtěli jsme ztrácet čas budováním vlastního brandu. Naším cílem bylo vytvořit funkční "převodovku" mezi korporací s výrazným prodejním apetitem a koncovými techniky, kteří se nemají šanci vejít do korporátních procesů. Tedy pomáhat korporacím zvenku řešit problémy, které se zevnitř zdají neřešitelné. A myslím si, že se nám to daří.

Podařilo se nám navázat spolupráci s největšími dodavateli, jakými jsou například ČEZ, nebo lnnogy. Naším strategickým partnerem se však stala společnost EON, se kterou máme již několik let nejrozvinutější spolupráci. Začátkem roku 2024 jsem se pak rozhodli spolupráci posunout na novou úroveň a skupina EON získala v Sun construct minoritní podíl. Třetím  jednatelem se stal Honza Zápotočný.

I když jsou naší specializací spíše menší instalace pro rodinné domy, postupem času jsme začali rozšiřovat naše portfolio produktů a v dnešní době máme zkušenosti i s montáží pro firmy, obce a bytové domy. Vzhledem k ochlazení retailového trhu získavájí firemní instalace stále větší důležitosti.

Osou našeho podnikání je centrála v Českých Budějovicích, kde máme kromě vedení společnosti a obchodního týmu i silné administrativní a dotační oddělení. Realizace je zajišťována prostřednictvím čtyř regionálních poboček v Českých Budějovicích, Brně, Praze a Plzni, které přímo řídí rozsáhlou síť vlastních montérů i externích instalačních partnerů. O záruční a pozáruční servis se pak stará dedikovaný tým našich techniků.

Již od začátku rosteme každým rokem o více než 100 %. V roce 2023 jsme překonali hranici 1800 realizací za rok, což odpovídá tržbám přesahujícím 300 milionů korun. I v roce 2024 plánujeme růst v počtu instalací pro domácnosti. Bouřlivý vývoj však očekáváme zejména v segmentu firemních instalací, kam se nyní přesouvá naše pozornost.

– Ondřej Pícha, jednatel Sun construct, s.r.o.

Současnost

Jak jsme na tom nyní

V současnosti už je nás více než 150, z toho je přes 120 techniků v terénu, udržujeme si zdravý poměr mezi počtem lidí v administrativě a v realizaci. Naši montážníci jsou navíc špičkou v oboru díky pravidelnému školení od našich servisních techniků a také dodavatelů technologií.

Administrativu
vyřídíme za vás

Pro instalaci fotovoltaické elektrárny je nutné vždy vyřídit značné množství administrativy. Proto máme oddělení, které se zabývá pouze touto činností. Díky tomu dokážeme našim zákazníkům pomoci vybrat optimální řešení a vše vyřídit rychle a bez problémů. Díky našim zkušenostem si od nás administrativu pro své klienty dokonce objednávají i jiné montážní firmy.

FVE instalujeme
po celé ČR

Naši technici jsou rozložení ve 4 pobočkách. Díky těm jsme schopni efektivně montovat elektrárny po celé republice a vždy jsme našim zákazníkům na blízku. Jelikož pořízení fotovoltaické elektrárny není pouze o montáži, ale také správném návrhu, jsou pobočky propojeny s našimi specialisty, kteří tvoří zákazníkům nabídky na míru.

Vlastní servisní
oddělení

Zákazníci se na nás mohou spolehnout i v případě, že by se něco pokazilo. Díky vlastnímu servisnímu oddělení jsme jim vždy k dispozici. Používáme pouze několik pečlivě vybraných technologií, které známe do posledního detailu tak, abychom dokázali rychle odhalit a opravit jakoukoliv vadu.
Kariéra

Přidejte se k nám

Skladník/ce
Brno
40.000 - 50.000,-Kč / měsíčně

Pro koho budeš pracovat?

Jsme mladá, rychle rostoucí společnost se zaměřením na realizaci fotovoltaických elektráren a všeho, co s nimi souvisí. Máme za sebou více než 4000 instalací a jsme strategickým partnerem společnosti E.ON. Naše sídlo se nachází v Českých Budějovicích s dalšími pobočkami v Praze, Brně a Plzni. Do našeho týmu hledáme skladníka nebo skladnici pro naši pobočku v Brně.

Co tě na pozici čeká?

 • zaškolení s našimi kolegy na pobočce
 • kontrola skladových zásob
 • typické skladové práce jako příjem a výdej materiálu ve skladu
 • příprava prostor pro nové dodávky materiálu
 • zodpovědnost za skladové hospodářství
 • příprava materiálu dle našich zakázek
 • komunikace s vedoucím pobočky
 • naučíme tě vše, co bude potřeba

Očekáváme od tebe:

 • zkušenosti na obdobné pozici
 • fyzickou zdatnost a aktivní přístup k práci
 • praxi s vysokozdvižným paletovým vozíkem a čtečkou čárových kódů
 • základní znalost práce na PC
 • komunikativnost, systematičnost a spolehlivost
 • čistý trestní rejstřík
 • nástup co nejdříve výhodou

Co za to dostaneš:

 • odměnu 40.000 - 50.000,-Kč / měsíčně
 • práci na IČO nebo hlavní pracovní poměr
 • příjemné pracovní prostředí a fajn kolektiv
 • jistotu a stabilitu

Odpovědět na nabídku

Odesláním tohoto formuláře udělujete společnosti Sun construct, a.s., IČO: 07937067 se sídlem F.A. Gerstnera 2151/6, 370 01 České Budějovice souhlas se zpracováním osobních údajů. Souhlas udělujete na dobu neurčitou a můžete jej kdykoli písemně odvolat (sales@sunconstruct.cz). Berete na vědomí, že společnost Sun construct, s.r.o. zpracovává osobní údaje v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679.

Děkujeme
Náš specialista se vám během několika dní ozve a probere s vámi detaily.
Někde se stala chyba, zkuste prosím formulář odeslat znovu.
V případě přetrvávajících potíží nás kontaktujte na čísle +420 724 820 468 nebo na e-mailu info@sunconstruct.cz

Často se ptáte

Jaké podmínky musí splňovat můj dům?
Co se děje s elektřinou, kterou nespotřebuji?
Jak dlouho vyřízení dotace trvá?
Můžu se na vás obrátit, i když je můj dům teprve ve fázi projektování?
Můžete mi pomoci s financováním?
Jak dlouho solární panely vydrží?
Co potřebuji k vyřízení dotace?
Jaké technologie používáte?
Na kolik může taková FVE vyjít?